+371 67201000 ars@ars-med.lv

8.12.2017.
Jaunas ultrasonogrāfijas iespējas, izmantojot elastogrāfiju

8. decembrī Baltijas Radioloģijas akadēmija sadarbībā ar Toshiba Medical Europe, A.Medical un Medicīnas centru ARS organizēja elastogrāfijas semināru Latvijas radiologiem, lai iepazīstinātu ar jaunākajām ultrasonogrāfijas iespējām, kas ievērojami uzlabo diagnostisko precizitāti audu elasticitātes izvērtēšanā.

Vadošie Latvijas radiologi Dr.med. Maija Radziņa (Baltijas Radioloģijas akadēmija, Medicīnas centrs ARS), Dr. Kaspars Stepanovs (VC4), Wesam Ibrahim (Toshiba Medical Systems) lasīja lekcijas Latvijas radiologiem un ultrasonogrāfijas speciālistiem par mūsdienīgām elastogrāfijas diagnostikas iespējām, ko var izmantot aknu hronisku slimību, krūšu dziedzeru un vairogdziedzera mezglu USG izmeklējumos, kā arī vadīja praktiskās apmācības ar Toshiba Aplio ultrasonogrāfijas jaunākās i800 sērijas iekārtu, kas nodrošina visaugstākās kvalitātes sonoelastogrāfijas diagnostikas iespējas, ko var izmantot kā papildus metodi USG izmeklējumiem, lai precizētu difūzas izmiņas aknās vai veidojumu dabu virspusējos audos.

5.04.2017.
5. aprīlī, Rīgā, Jāņa Asara ielā 3 tika atklāta Baltijas Radioloģijas akadēmija, ko izveidojusi ARS Diagnostikas klīnika sadarbībā ar “Toshiba Medical”.

Baltijas Radioloģijas akadēmija izveidota, apvienojot Latvijas labāko ārstu zināšanas un vismodernāko diagnostikas metožu iespējas. Viens no jaunizveidotās akadēmijas stūrakmeņiem ir Austrumeiropā patlaban vienīgais 320 slāņu datortomogrāfs “Toshiba Aquilion One”, kas svinīgi tika atklāts reizē ar akadēmiju. Šī ierīce ir unikāla, – tā piedāvā vēl nebijušas iespējas diagnostikā un ārstēšanā un ir atrodama labākajās universitāšu klīnikās pasaulē.

Rūpējoties par ārstniecības personu resursu atjaunošanu, “Medicīnas centrs ARS” un “Toshiba Medical” gadā nodrošinās divas stipendijas rezidentiem un jaunajiem ārstiem, sniedzot iespēju piedalīties visās apmācībās bez dalības maksas.

“Šodien esmu ļoti pagodināts! “Medicīnas centra ARS” 30 gadu laikā uzkrātā pieredze, pārvarot gan krīzes gadus, gan daudzus citus šķēršļus, ir kļuvusi par stabilu vērtību, kam var uzticēties. Esam gandarīti, ka mūsu centienus un ieguldījumu medicīnas jomā ir novērtējis viens no pasaulē vadošajiem medicīnisko iekārtu ražotājiem “Toshiba Medical”, piedāvājot mūsu klīnikas paspārnē izveidot Baltijas Radioloģijas akadēmiju – radiologu apmācības bāzi Baltijā. Tas nozīmē, ka mūsu izvēlētais virziens ir pareizs un iezīmē jaunus izaicinājumus. Un vēl viena priecīga vēsts: Baltijas Radioloģijas akadēmija ar sadarbības partnera “Toshiba Medical” atbalstu mācību procesam piesaistīs pasaulē atzītas radioloģiskās diagnostikas autoritātes. Augsim kopā!” teic “Medicīnas centra ARS” valdes priekšsēdētājs Māris Andersons.

Baltijas Radioloģijas akadēmijas vadošā speciāliste Dr. Med. Maija Radziņa: “Tehnoloģiju progress nodrošina radioloģijas nozarē nepārtrauktu attīstību –mūsdienīgas diagnostikas sniegums nav iedomājams bez ātriem, izcili detalizētiem un precīziem, kā arī specializētiem izmeklējumiem pie augstām profesionālām prasībām. Šos priekšnosacījumus var izpildīt, apvienojot inovācijas tehnoloģijā ar nepārtrauktu profesionālu izaugsmi, tādēļ Baltijas Radioloģijas akadēmijas pamatmērķi ir profesionāla izglītība un attīstība.”

Akadēmijas atklāšanas pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja viņas ekselence Japānas vēstniece Latvijā Mariko Fudži (Mariko Fujii), “Toshiba Medical Europe” prezidents un izpilddirektors Hirojuki Tačikava (Hiroyuki Tachikawa) un “Toshiba Medical Europe” partneru tīkla galvenais vadītājs Kajs Odners (Kai Odner). Tāpat svinīgajā ceremonijā piedalījās Baltijas Radioloģijas akadēmijas vadošā speciāliste Dr. Med. Maija Radziņa, “A.Medical” valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Igors Palkovs, kā arī Latvijas Jauno ārstu asociācijas pārstāvji Liene Zemniece un Sergejs Pavlovičs.

Par akadēmiju

Baltijas Radioloģijas akadēmija ir profesionālās apmācības un izglītības projekts radioloģijā, kas tiek realizēts “Medicīnas centra ARS” Diagnostikas klīnikas paspārnē ar diagnostisko iekārtu vadošā ražotāja “Toshiba Medical” atbalstu. Projekta galvenais mērķis ir ārstniecības personu profesionālās izaugsmes veicināšana Latvijā un ārvalstīs, piedāvājot dažādas praktiskās apmācību programmas, apgūstot jaunas, inovatīvas un mūsdienīgas radioloģiskās diagnostikas metodes un to pielietojumu klīniskajā darbā.

Baltijas Radioloģijas akadēmija ar sadarbības partnera – “Toshiba Medical” atbalstu apmācību procesā piesaistīs pasaulē atzītas autoritātes radioloģiskās diagnostikas jomā. Apmācību tehnoloģisko bāzi nodrošinās “Medicīnas centrs ARS”, kura rīcībā ir valstī modernākās un inovatīvākās diagnostikas tehnoloģijas, tai skaitā vienīgā Baltijā 320 slāņu datortomogrāfijas “Toshiba Aquilion One” iekārta, kura tika svinīgi atklāta reizē ar Baltijas Radioloģijas akadēmiju.

Par iekārtu

Jaunais datortomogrāfs, ko radījis Japānas medicīnisko iekārtu ražotājs “Toshiba Medical Systems Corporation”, pašlaik ir vienīgais Baltijā. Tuvākajā reģionā ir tikai divas šādas datortomogrāfijas iekārtas, kas atrodas Skandināvijā – viena ir Karolinskas Universitātes slimnīcā Zviedrijā, bet otra – Oslo klīnikā Norvēģijā.

Iekārtā iestrādātā jaunā tehnoloģija nodrošina daudz platāku joslu skenēšanu, tādējādi ievērojami samazinot izmeklējuma laiku un saņemto starojuma devu, kā arī uzlabojot iegūtā attēla kvalitāti. Tāpat unikāls gentrija atvērums nodrošina iespēju veikt izmeklējumu, mainot leņķus +/-30° diapazonā, lai neapstarotu jutīgos orgānus. Jaunākās paaudzes detektoru tehnoloģija nodrošina pamata izmeklējumus ar ievērojami mazāku starojuma devu (līdz pat 40%), kā arī papildus dažādus skrīninga izmeklējumus. Piemēram, veicot plaušu izmeklējumu ar īpaši zemu starojuma devu, pacients saņem tādu pašu starojuma devu kā rentgena iekārtā, bet diagnostikas iespējas ir ievērojami augstākas. Detektoru un spuldzes sistēmas īsais rotācijas laiks (tikai 0.275sek – 360° apgriezienā) ļauj veikt līdz šim neiespējamos izmeklējumus dažādām locītavām kustībā, kā arī komplicētus sirds izmeklējumus.

3 radiologu viedokļi:

Dr. Zanda KRASTIŅA, specializējas torakālajā, abdominālajā un kardiovaskulārajā radioloģijā.
Veicot sirds un koronāro asinsvadu izmeklējumus ar jauno DT iekārtu, ir ievērojami samazināts rentgena starojuma un izmeklējuma laiks. Turklāt, izmantojot starojuma reducēšanas programmas, ievērojami zemāka ir arī izmeklējuma laikā saņemtā starojuma deva. Lielais pluss: tagad sirdi iespējams izmeklēt viena sirdspuksta laikā, ja pacients izmeklējumam ir iepriekš sagatavojies, lietojot medikamentus, un sirdsdarbības ātrums ir ap 50- 55 reizēm minūtē. Viena sirdspuksta laikā var iegūt pilnīgu informāciju par sirds dobumu, miokarda, vārstuļu un koronāro artēriju anatomiju, patoloģiju un funkciju.

Dr. Ilze PRIEDĪTE, specializējas torakālajā un  kardiovaskulārajā radioloģijā.
Krūšu kurvja izmeklējumus ar jauno DT iekārtu var veikt īsākā laikā. Tas pacientam ievērojami samazina elpas aiztures brīdi un atvieglo izmeklējuma norisi, kā arī samazina kontrastvielas daudzumu. Starojuma reducēšanas programmas samazina iegūto starojumu. Tas ir ļoti būtiski onkoloģijas pacientiem un hronisku plaušu slimību gadījumā, veicot kontroles izmeklējumus. Iespējami arī zemas starojuma devas plaušu parenhīmas DT skrīninga izmeklējumi mazu plaušu mezgliņu diagnosticēšanai, starojuma deva ir līdzīga rentgenogrammai. Iespējams veikt plaušu – vēdera apvienotos DT izmeklējumus – vienā reizē, tas samazina starojuma devu un kontrastvielas daudzumu, kas ir svarīgi gan onkoloģijas pacientiem, gan pirmreizējos izmeklējumos slimības procesa plašuma izvērtēšanai, gan arī kontroles izmeklējumos pēc terapijas.

Dr. Evija OLMANE, specializējas abdominālajā radioloģijā.
Izmeklējot vēdera dobuma orgānus, jaunajai DT iekārtai ir vairākas būtiskas priekšrocības: ievērojami ir samazināta rentgena starojuma deva. Intravenozi ievadāmās kontrastvielas apjoms tiek aprēķināts automātiski, atbilstoši pacienta svaram, tādējādi tiek samazināta kontrastvielas deva. Ir īss izmeklējuma laiks.
Ir pieejama speciāla programma ar ļoti zemu rentgenstarojuma devu, īpaši svarīgi tas ir onkoloģisko slimību pacientiem, kad tiek veikti atkārtoti datortomogrāfijas izmeklējumi.